4. VELIKA NAGRADA OTOKA VIRA

29063629_2154031557957313_5203294269980278784_o (Custom)

U nedjelju 11. ožujka 2018. na otoku Viru počela cestovna biciklistička sezona za mlađe kategorije i veterane. 127 licenciranih vozača na startu tri utrke koje su bile na programu, 13 nagrađivanih kategorija, biciklisti iz Poljske, Slovačke, Slovenije, BiH i Hrvatske. Nadmetanje kakvo se samo poželjeti može u pripremnom dijelu godine.

29066523_2154031804623955_5106025076180910080_o
Navesti ćemo pobjednike po utrkama, Ivan Okmažić (Bk Makarska) u vremenu 43:05 na 22,8km, Gašper Paulič (Ljubljana As) u vremenu 1:19:50 na 48,4km druge utrke i njegov klupski kolega Gašper Zalar u juniorskoj utrci sa 2:12:02.

29133603_2154032317957237_4317237221120802816_o (Custom)
Od zadarskih vozača najbolje plasirani su bili Luka Škara i Roko Šintić u kategoriji U13 na drugom i trećem mjestu, Slavka Barešić je pobijedila kod djevojčica, Marko Bilosnić drugi U14, Teo Radaš prvi i jedini U11. Nicolas Gojković je bio peti među U15, dok su Paulo Grgić i Roko Dokoza zauzeli 9. i 12. mjesto.

Kod kadeta povratnik na utrke Oliver Gojković najbolje plasirani hrvatski vozač i 7. kadet, dok je svoju prvu utrku Duje Peričić završio na 20. mjestu. Juniorka u BK ZD dresu Karla Kožić treća ukupno. Juniori Toni Srbić i Lovro Matek završili su utrku u glavnoj grupi.
Fantastična organizacija utrke od strane “Vir turizma” “Vir održavanja” i Općine Vir potpomognuta zadarskom policijskom upravom u osiguranju i tehničkom asistencijom BK Zadra rezultirala je sportskim događajem koji će svi sudionici pamtiti te će odaziv na 5.VN otoka Vira koja slijedi dogodine sigurno biti još veći.