2. Granfondo Falkensteiner Borik

Drugo izdanje zadarskog granfonda okupilo je na startu 163 biciklista iz 8 evropskih zemalja koji su se natjecali na stazama dužine 56 i 112km. Od zadarskih vozača na velikoj stazi najuspješniji je bio najbolji hrvatski junior Nicolas Gojković na 4. mjestu, dok je Luka Škara također ostvario odličan rezultat plasmanom na 8. mjesto. Ukupni pobjednik „1. Granfonda Falkensteiner“ Damjan Zupanc ove sezone plasirao se na 21. mjesto, no kao pobjednik kategorije bio je jedini predstavnik Bk Zadra na ovogodišnjim postoljima. Ostatak ekipe Bk Zadra plasirao se slijedećim redoslijedom: 36. Vinko Bulum, 40. Ian Peran, 44. Roko Šintić, 57. Dražen Jolić, 62. Noa Jolić Mustać, 65. Željko Škara, 67. Berislav Babić, 71. Kosta Teofilov, 73. Zlatko Fatović.

Na maloj stazi svoj prvi nastup na granfondo utrkama ubilježile su najmlađe članice Bk Zadra, Marti Serapigli postolje u ženskoj konkurenciji je izmaklo za jedno mjesto, bila je četvrta, dok je klupska kolegica Ema Vujasin zauzela 6. mjesto. Neven Pavić se plasirao na 17.mjesto dok su Ivan Kokić i Roko Škara također u svom prvom nastupu kao dvanaestogodišnjaci bili najmlađi sudionici ovogodišnje utrke te su plasmanima na 31. i 32. mjesto među 52 sudionika pokazali da su s pravom među najboljim biciklistima U13 kategorije u Hrvatskoj.

Idućeg vikenda ekipu Bk Zadra očekuje posljednji ovogodišnji nastup na rekreativnim cestovnim utrkama na Granfondu Pag.

Službeni rezultati „2. Granfonda Falkensteiner Borik“dostupni su na slijedećem linku: