45. Memorijal Stjepan Grgac

Ivanić 2015

228 biciklista na startu svih kategorija i odlična organizacija utrke potvrdila je i ove godine Ivanićgradski memorijal Stjepana Grgca kao jedno od natjecanja u hrvatskom biciklističkom kalendaru koje se ne smije propustiti.

Biciklistički klub Zadar nastupio je sa kompletnom natjecateljskom postavom u kategorijama Juniora, Kadeta i Početnika te postigao slijedeće rezultate:
U kategoriji Juniora na stazi dugoj 99km među 33 vozača na startu David Jabuka je zauzeo 4. mjesto i bio najbolje plasirani hrvatski vozač. Roko Vukić je kroz cilj prošao 13-ti u vremenu pobjednika, te osvojio i prolazni cilj u Kutini.

11891149_1161061723920315_5780936453167030155_n
Karlo Knežević je kod Kadeta bio 12-ti, treći u poretku hrvatskih vozača, dok su Ivan Grgić i Toni Srbić zauzeli 35. i 40. mjesto među pedesetoricom koji su startali utrku u kadetskoj konkurenciji na stazi dugoj 64,6km.
Utrka Početnika, Početnica i Kadetkinja se vozila na udaljenosti od dvadesetjednog kilometra i okupila čak 78 biciklista. 14-ta ukupno bila je Maja Perinović, dok su Nina Dokoza i Josipa Šintić zauzele 26-to i 32-mjesto.
Manuel Šestan je bio 37., Tea Šintić 50, dok su najmlađi Nicolas Gojković i Rio Kraljević na cilj stigli nakon pada odmah na početku utrke kao 67. i 71.
Najbolji plasman kod najmlađih ostvario je Roko Dokoza na 4. mjesto poretka U13 vozača, Roko je u konkurenciji 34 biciklista svoje kategorije bio i najbolje plasirani hrvatski vozač, a ukupno svoj prvi nastup u Ivaniću je završio kao 40-ti u zajedničkom poretku Početnika i Kadetkinja.

Rezultati su dostupni na poveznici

N.P.

Europsko prvenstvo u biciklizmu u Estoniji

11822605_732935136852077_8396284361782234301_n

U estonskom gradu Tartuu ovog vikenda održalo se Europsko prvenstvo u cestovnom biciklizmu na kojem je nastupio u juniorskoj utrci i član Bk Zadar David Jabuka. David je cestovnu utrku dugu 124km završio plasmanom na 90. mjesto među 154 biciklista iz 32 europske zemlje. Najbolje plasirani član juniorske reprezentacije Hrvatske bio je Filip Kvasina na 64. mjestu, dok je Fran Majoli bio 115-ti.
U utrci vozača do 23 godine starosti značajan rezultat za hrvatski cestovni biciklizam ostvario je Josip Rumac plasmanom na 9. mjesto u utrci dugoj 161km.

Rezultati su dostupni na službenoj stranici Europskog biciklističkog saveza

N.P.

20. Biciklijada Zadar-Knin

Dan pobjede i domovinske zahvalnosti zadarski biciklisti ove godine su obilježili u dosad najvećem broju, na put od 100km od Zadra do Knina zaputilo ih se više od 90, a putem su im se pridruživali rekreativci i takmičari iz Zemunika, Benkovca, Stankovaca, dok su ih na samom ulazu u Knin dočekali i članovi kninskog “Bk Adrian Orosa”, šibenskog Bk Faust Vrančića, splitske Bk Pedale, biciklističke sekcije čakovčeke policijske uprave, a na kraju su se pridružili i članovi Moto kluba “Beštije” iz Zadra. Na taj način je ulazak u Knin u koloni od preko 150 biciklista i motorista bio spektakularan i dočekan ovacijama okupljenog mnoštva građana koji su izašli na ulice proslaviti najznačajniji hrvatski državni praznik.
Vrhunac biciklijade bio je susret sa predsjednicom države Kolindom Grabar-Kitarović kojoj je predsjednik Bk Zadar Božidar Kotlar uručio prigodan poklon, a ona se pozdravila i rukovala sa najmlađim članovima kluba.

11825033_870183973068198_7207107719675154854_n
Najstariji sudionik biciklijade bio je 73-godišnji Armando Spinelli, dok su najmlađi bili aktivni petnaestogodišnji natjecatelji Bk Zadar Nina Dokoza i Toni Srbić, mladi gost iz Slovenije, član “Adria Mobila” Jan Kostanjšek, te Lovre Bobanović iz Polače koji se biciklijadi pridružio u Benkovcu.
Dvadesetak najodvažnijih odlučili su se i za povratak nazad u Zadar biciklama, te jučerašnju kilometražu zaokružili na 200km, pa je za njih neslužbeni naziv biciklijade trebao biti Zadar-Knin-Zadar.

N.P.

11813437_870147193071876_7877422924121150405_n 11218694_870147189738543_8276887423900424263_n

PO ULICAMA KRANJA 2015

Biciklistički klub Zadar nastupio je ovog vikenda na biciklističkim utrkama koje su se održavale u Kranju. Najbolje rezultate ostvarile su kadetkinje Josipa Šintić i Nina Dokoza koje su u konkurenciji 9 natjecateljica iz Slovenije i Hrvatske zauzele 2 i 3 mjesto iza Mateje Posavec iz Sv. Nedelje.

20150802_131415

20150802_131154

Rijetkost je da kompletno postolje na slovenskim utrkama ode u Hrvatsku, no razlog je svakako i nastup najboljih slovenskih kadetkinja na EYOF-u u Gruziji. U kategoriji Početnica do 15 godina bez konkurencije slovenskih biciklistica Tea Šintić bila je bolja od Riječanke Irine Puvače.
Juniori Bk Zadar David Jabuka i Roko Vukić ubilježili su još jedan nastup za reprezentaciju Hrvatske.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

David je plasmanom na 16 mjesto ukupnog poretka trodnevnog “Slovenia Junior toura-VN M.Mohoriča” koji se također vozio u Kranju i na kojem je sudjelovalo 100 vozača iz 9 evropskih zemalja pokazao dobru formu pred Europsko prvenstvo na kojem će nastupiti slijedećeg vikenda u Estoniji.

Roko zbog težeg pada u trećoj etapi nije ubilježio plasman. Kod kadeta na noćnom kriteriju u Kranju koji se vozio u subotu navečer plasman je ubilježio Ivan Grgić na 21 mjesto među 56 biciklista na startu, dok je dan poslije na klasičnoj cestovnoj utrci ulicama Kranja Karlo Knežević zauzeo 17. mjesto u istoj konkurenciji. Od najmlađih zadarskih nada nastupio je Roko Dokoza i bio plasiran na 34 mjesto među 54 biciklista do 13 godina starosti.