7. MTB maraton – Stankovci 2020 – 2. kolo XCZLD 2020/21

Za početak zimskih priprema i nakon duže pauze od cestovnih utrka Bk Zadar nastupio je na Mtb maratonu u Stankovcima. Roko Šintić i Luka Škara plasirali su se na 4. i 5. mjesto u kategoriji U17, dok je Slavka Barešić bila sedma u kategoriji U30 žene.

Najmlađe kategorije nastupile su na kraćoj kružnoj stazi u sklopu dječje XC zimske lige Dalmacije. Drugo mjesto u kategoriji U15 osvojio je Noa Jolić-Mustać, dok je Danijel Lijić bio deveti. U kategoriji U13 najbolje plasirani član Bk Zadar bio je Tomislav Teofilov na petom mjestu, dok su Ivan Kokić, Roko Škara, Teo Radaš i Ante Barešić zauzeli 10,12,13 i 18 mjesto. Kod djevojčica kategorije U11 Vanda Dešpalj je u svom prvom nastupu na biciklističkim utrkama kroz cilj prošla kao četvrta.

Sunčani jesenji dan privukao je veliki broj natjecatelja i rekreativaca na ovu biciklističku priredbu, a slijedeće događanje je zakazano za dva tjedna u Posedarju.