Dominacija Zadrana na Nacionalnom cestovnom prvenstvu.

Zadar je jučer po prvi puta bio domaćin Nacionalnog prvenstva u cestovnom biciklizmu. Medalje su se dijelile u ukupno 12 kategorija od kojih je u Zadar otišlo 3 naslova državnih prvaka i jedan državne prvakinje i to seniorske. Zadranka Maja Perinović obranila je prošlogodišnji naslov ponovno ga osvojivši u dresu talijanske ekipe „Top Girls Fassa Bortolo“ za koju nastupa već treću sezonu.

Mladi biciklisti Bk Zadar pokazali su da će kako ove, tako i idućih godina dominirati kadetskim biciklizmom u Hrvatskoj.

Nicolas Gojković je sa uvjerljivom razlikom prošao kroz cilj na Ploči i spektakularno postao kadetski državni prvak, Luka Škara je svom popisu naslova državnih prvaka pridodao i cestovni U15, dok je mladi Noa Jolić Mustać osvojio kategoriju U14.

Do srebra su stigli Roko Šintić (U15) i Lana Barešić među Početnicama, dok je broncu osvojio Tomislav Teofilov u najmlađoj kategoriji U13.

Zahvale na organizaciji natjecanja idu članovima Bk Zadar, Hotelu Porto, PU Zadarskoj i svima koji su na bilo koji način pridonijeli realizaciji ovog sportskog događanja u našem gradu.

Velika galerija fotografija sa utrke je dostupna na poveznici

Ukupne rezultate možete pogledati na ovoj poveznici

Isto tako zahvaljujemo svim medijima koji su pomogli da se ovo Nacionalno prvenstvo medijski poprati.