45. Memorijal Stjepan Grgac

Ivanić 2015

228 biciklista na startu svih kategorija i odlična organizacija utrke potvrdila je i ove godine Ivanićgradski memorijal Stjepana Grgca kao jedno od natjecanja u hrvatskom biciklističkom kalendaru koje se ne smije propustiti.

Biciklistički klub Zadar nastupio je sa kompletnom natjecateljskom postavom u kategorijama Juniora, Kadeta i Početnika te postigao slijedeće rezultate:
U kategoriji Juniora na stazi dugoj 99km među 33 vozača na startu David Jabuka je zauzeo 4. mjesto i bio najbolje plasirani hrvatski vozač. Roko Vukić je kroz cilj prošao 13-ti u vremenu pobjednika, te osvojio i prolazni cilj u Kutini.

11891149_1161061723920315_5780936453167030155_n
Karlo Knežević je kod Kadeta bio 12-ti, treći u poretku hrvatskih vozača, dok su Ivan Grgić i Toni Srbić zauzeli 35. i 40. mjesto među pedesetoricom koji su startali utrku u kadetskoj konkurenciji na stazi dugoj 64,6km.
Utrka Početnika, Početnica i Kadetkinja se vozila na udaljenosti od dvadesetjednog kilometra i okupila čak 78 biciklista. 14-ta ukupno bila je Maja Perinović, dok su Nina Dokoza i Josipa Šintić zauzele 26-to i 32-mjesto.
Manuel Šestan je bio 37., Tea Šintić 50, dok su najmlađi Nicolas Gojković i Rio Kraljević na cilj stigli nakon pada odmah na početku utrke kao 67. i 71.
Najbolji plasman kod najmlađih ostvario je Roko Dokoza na 4. mjesto poretka U13 vozača, Roko je u konkurenciji 34 biciklista svoje kategorije bio i najbolje plasirani hrvatski vozač, a ukupno svoj prvi nastup u Ivaniću je završio kao 40-ti u zajedničkom poretku Početnika i Kadetkinja.