VN Idrije 2019.

WhatsApp Image 2019-05-26 at 14.43.34

U pitoresknom gradiću Idriji smještenom na zapadu Slovenije vožena je od 24-26.5. etapna utrka za kategorije Početnika i Kadetkinja na kojoj je nastupilo četvero članova Biciklističkog kluba Zadar.

WhatsApp Image 2019-05-24 at 22.17.25(2) WhatsApp Image 2019-05-24 at 22.17.07

U petak 24.5. u kasnim poslijepodnevnim satima održana je prva etapa koja se sastojala od kratke brdske utrke na oštrom usponu u dužini od 3,7km.
U utrci početnika do 14 godina te početnica do 15 godina klupske boje branili su Luka Škara, Roko Šintić te Slavka Barešić.
Luka je pokazao svoje penjačke sposobnosti te zauzeo odlično 2.mjesto sa 14 sekundi zaostatka za pobjednikom Erazemom Valjavcem iz Kk Kranj. Slavka je zauzela 3. mjesto među početnicama. Roko Šintić završio je na 18.mjestu.
U utrci početnika do 15 godina i kadetkinja nastupila je naša Rea Kurtin koja je zauzela 3.mjesto među 7 kadetkinja sa 35 sekundi zaostatka za pobjednicom.
U subotu je na programu bio pojedinačni kronometar na blagom usponu dužine 5.8km.
U kategoriji U14 naš Luka ponovio je plasman od prvog dana. Ovaj put sa samo 4 sekunde zaostatka za pobjednikom Valjavcem iz KK Kranj.

Slavka je ponovo bila treća, ali sa izmjenom protivnica na postolju. Te je nakon dvije etape generalno zaostajala 20 sekundi za vodećom te 17 sekundi za drugoplasiranom.
Roko je zauzeo 11.mjesto.
Kod kadetkinja naša Rea je ponovila 3. mjesto od jučer, ali se ukupno popela na 2.mjesto.

Danas u nedjelju 26.05. na programu je bila klasična kružna utrka na vrlo uskoj i zavojitoj cesti s velikim brojem prolaznih i brdskih ciljeva.
Naša Slavka ponovo je dokazala svoj talent i napravila preokret pobijedivši etapu sa više od minute prednosti pred drugoplasiranom te na taj način postala i ukupna pobjednica VN Idrije za početnice do 15 godina.

WhatsApp Image 2019-05-26 at 14.43.18(2)WhatsApp Image 2019-05-26 at 14.43.18(1)

Luka Škara je učinio sve što se učiniti moglo, pobijedio je etapu, pobjedio sve prolazne te 2 brdska cilja, ali unatoč tome nažalost nije uspio nadoknaditi 18 sekundi zaostaka u generalnom plasmanu. Uz srebro u generalnom poretku Luka je i ukupni pobjednik brdskih i prolaznih ciljeva.

Rea se nije uspjela zadržati na postolju te je današnjim četvrtom mjestom zauzela isto i u generalnom plasmanu.

Roko je danas završio na 19. a u generalnom plasmanu plasirao se na 18. mjesto.

WhatsApp Image 2019-05-26 at 14.43.19(2) WhatsApp Image 2019-05-26 at 14.43.19(1) WhatsApp Image 2019-05-26 at 14.43.17

Pohvale organizatorima na odlično organiziranoj utrci te zahvale jer su nam u više navrata izašli u susret te pomogli našoj djeci da se osjećaju kao doma.