Državno prvenstvo “Kriterij” & VN Dugopolje

Posljednji rujanski vikend bio je ispunjen utrkama za Prvenstvo i Kup Hrvatske. U subotu 24.9.2016. u Pregradi nedaleko Zagreba kategorije do 13, 14 i 15 godina vozile su utrku za Prvenstvo Hrvatske u disciplini Kriterij. Do državnih brončanih odličja u dresu Bk Zadra dopedalali su Nicolas Gojković u kategoriji do 13, te Zvonimir Karlović do 14. Među vozačima do 15 godina Oliver Gojković je već osigurano srebro izgubio padom 3 kruga prije kraja, te je utrku završio na 7. mjestu. Nina Dokoza se u istoj kategoriji plasirala na četvrto mjesto. Također su nastupili Roko Dokoza i Paulo Grgić te su utrku kategorije U13 završili na 4. i 8. mjestu.

postolje-drzavno-prvenstvo-kriterij-2016

14409824_842065525927902_455373655135002148_o
Nedjelja 25.9. bila je rezervirana za posljednju utrku Kupa Hrvatske u organizaciji Bk Marjana u Dugopolju. Na krug dužine 8km kojeg su trebali obići dvaput prvi su izašli najmlađi vozači. Nicolas Gojković je uknjižio još jedno treće mjesto među biciklistima do 13 godina, dok su Paulo Grgić i Roko Dokoza bili 4. i 5. Nicolas je tim plasmanom potvrdio i ukupno drugo mjesto u Kupu Hrvatske za 2016. godinu.
Vozači do 14 i 15 godina, te mlađe juniorke vozili su 4 kruga, Nina Dokoza je odnijela pobjedu u ženskoj kategoriji dok je Zvonimir Karlović bio ponovo treći do 14. Oliver Gojković zbog ozljede dan prije u Pregradi nije nastupio, no bodovna zaliha sa proteklih utrka bila je dovoljna za još jedno srebrno odličje u ukupnom poretku Kupa Hrvatske do 15 godina.
U kategoriji Veterana B na istoj dužini staze od 4 kruga Kosta Teofilov osvojio je drugo mjesto, dok je Neven Pavić bio 5.
Posljednja utrka dana na 6 krugova bila je rezervirana za Juniore, Juniorke i Mlađe juniore. Ivan Grgić je u muškoj juniorskoj utrci stigao do drugog mjesta na postolju što mu je i najbolji ovogodišnji plasman. Mlađi juniori i Juniorke su vozili svoju posljednju ovogodišnju Kup utrku, Toni Srbić je također drugim mjestom potvrdio i srebrno odličje ukupnog poretka Kupa Hrvatske, dok je Karko Knežević sa četvrtim mjestom u utrci uspio zadržati treće mjesto ukupnog poretka Kupa. Juniorske reprezentativke Hrvatske Josipa Šintić i Maja Perinović su uvjerljivom vožnjom slavile u svojoj kategoriji.
Sa ukupno 7 pehara Biciklistički klub Zadar je bio i najuspješniji na vrlo kvalitetno organiziranoj utrci u Dugopolju.

14467035_10210767431804834_1261807101_o
Spomenućemo još da se u subotu povodom Evropskog tjedna mobilnosti održala i biciklijada od Zadra do Bibinja sa startom ispred Trga pet bunara na kojoj su članovi Bk Zadar kao i obično predvodili kolonu i promovirali bicilizam kao jednu od najzdravijih vrsta rekreacije.

start-biciklijada-zd-bibinje

N.P.

Biciklijada povodom europskog tjedna mobilnosti

Biciklijada od Zadra do Bibinja koja je prošlog vikenda bila odgođena zbog loše vremenske prognoze održati će se ove subote sa početkom u 16 sati sa startom ispred Trga 5 bunara. Pozivaju se svi članovi kluba da se odazovu ovoj kratkoj promotivnoj vožnji u sklopu Europskog tjedna mobilnosti.

plakat-tjedan-mobilnosti

Maja i Josipa završile svoj prvi nastup na Prvenstvu Europe

Svoj prvi nastup na Prvenstvu Europe u francuskom Plumelecu Maja i Josipa su završile na 76. i 86. mjestu poretka ženske juniorske cestovne utrke. Maja je do 27km bila na minimalnom zaostatku za glavnom skupinom, dok je Josipa usprkos padu ipak uspjela završiti utrku.

rr-2016
5 krugova, 68,5km dužine, sa jednim izuzetno zahtjevnim usponom na kraju svakog kruga rezultiralo je razbijenjem ženskog pelotona u cilju u veliki broj malih grupica. Pobjeda je pripala njemačkoj biciklistici Liani Lippert koja je stazu savladala sa prosječnom brzinom od 35.979km/h.

1-mjesto
Naše djevojke mogu biti zadovoljne ubilježenim plasmanom, led je probijen, iskustvo se skuplja, a bolji rezultati će doći, samo neka budu uporne i treniraju dalje.

pr-ev-2016
Rezultati su dostupni na linku…
kao i jedan od nekoliko videa prolaska kroz ciljnu ravninu…

Maja i Josipa otputovale na prvenstvo Europe

14124007_10210493334672577_403872785_o

Zadarske juniorske državne reprezentativke Maja Perinović i Josipa Šintić u petak 16.9. nastupiće na cestovnoj utrci Europskog prvenstva u Francuskoj. Očekuje ih staza duga 68,5km i konkurencija od preko 100 najboljih juniorki Europe. Detaljnije informacije o utrci dostupni su na slijedećoj poveznici

Startna lista

Poželimo im dobar rezultat u dresu hrvatske reprezentacije.

Mlađi juniori u Italiji

I ovaj su vikend naši mladi biciklisti nastupili u Italiji i to na dvije utrke.

14215567_10210565149387900_345762434_o 14233882_10210565149627906_542318591_o
Ovaj put boje kluba su branili mlađi juniori Karlo Knežević i Toni Srbić te su u subotu nastupili na pojedinačnom kronometru u Pasiano di Pordenone-u.
Rezultati na kronometru su više nego solidni a naši biciklisti su se plasirali na 24. i 25. mjestu od 53 kronometraša koji su nastupili.
Ovaj put Karlo je bio ispred Tonija za nešto više od 1 sekunde

14247792_1401337776562564_1010626269_o 14202913_1401338326562509_2144168680_o

Nedjelja je bila rezervirana za cestovnu utrku dužine 83km “24^ trofej Trieste – Udine”
Utrku je obilježio bijeg našeg Tonija ispred grupe na 20 km prije cilja uz pomoć klubskog kolege Karla u suradnji sa vodičaninom Rokom Fržopom, koji su mu čuvali leđa.
Nažalost niti odlična suradnja između BK Zadra i BBK Orlov Kruga nisu pomogli Toniju da uđe prvi u cilj te ga je grupa uhvatila na 4 km od cilja.

14218079_1401311289898546_1894407024_n 14256257_1401311049898570_66761560_n
Na kraju Karlo i Roko su završili u prvoj grupi i to u prvih dvadesetak natjecatelja dok je Toni izmoren bijegom završio na 35. mjestu pokazavši ovim potezom da je ove godine stasao u kvalitetnog vozača.