PO ULICAMA KRANJA 2015

Biciklistički klub Zadar nastupio je ovog vikenda na biciklističkim utrkama koje su se održavale u Kranju. Najbolje rezultate ostvarile su kadetkinje Josipa Šintić i Nina Dokoza koje su u konkurenciji 9 natjecateljica iz Slovenije i Hrvatske zauzele 2 i 3 mjesto iza Mateje Posavec iz Sv. Nedelje.

20150802_131415

20150802_131154

Rijetkost je da kompletno postolje na slovenskim utrkama ode u Hrvatsku, no razlog je svakako i nastup najboljih slovenskih kadetkinja na EYOF-u u Gruziji. U kategoriji Početnica do 15 godina bez konkurencije slovenskih biciklistica Tea Šintić bila je bolja od Riječanke Irine Puvače.
Juniori Bk Zadar David Jabuka i Roko Vukić ubilježili su još jedan nastup za reprezentaciju Hrvatske.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

David je plasmanom na 16 mjesto ukupnog poretka trodnevnog “Slovenia Junior toura-VN M.Mohoriča” koji se također vozio u Kranju i na kojem je sudjelovalo 100 vozača iz 9 evropskih zemalja pokazao dobru formu pred Europsko prvenstvo na kojem će nastupiti slijedećeg vikenda u Estoniji.

Roko zbog težeg pada u trećoj etapi nije ubilježio plasman. Kod kadeta na noćnom kriteriju u Kranju koji se vozio u subotu navečer plasman je ubilježio Ivan Grgić na 21 mjesto među 56 biciklista na startu, dok je dan poslije na klasičnoj cestovnoj utrci ulicama Kranja Karlo Knežević zauzeo 17. mjesto u istoj konkurenciji. Od najmlađih zadarskih nada nastupio je Roko Dokoza i bio plasiran na 34 mjesto među 54 biciklista do 13 godina starosti.